Testler Sağlık Egitim Adalet e-Ticaret Tarım Yönetim
ilt
uye
Google PageRank Checker
 İYİLEŞELİM.
Akıl Sağlığı ve Korunması
Covid-19
Covid-19 Bulaşma, Korunma ve Belirtiler
Covid-19'u Evde Atlatmak
Crohn Hastalığı
Depresyon
İyi Beslenme
Kalp Krizi
Kansızlık, Kan Azlığı
Kaygı
Kilo Nasıl Verilir
Peptik Ülser
Şişmanlık
Tavlı Olmak
...
Testlerimiz Amerikan Tıp Derneği Aile Tıbbi Rehberi kitabı taban alınarak hazırlanmaktadırlar. Tabii tali kaynaklardan da yararlan-maktayız. Toplam test sayısı 100 dolayında olacaktır ve diğer test-ler zaman içerisinde tamamlanıp yayınlanacaklardır.


indeks
Bütün bilinçli karar verme işlemlerinde bir akış diyagramı vardır ve burada da iş parçalarının bir sırası vardır. Beyin gerektiğinde işlemeyi koşut/paralel yapabilir ama doğru karar doğru sıradan çıkar. Çok yeni oluşumlar dışında bu akış diyagramları da artık standartlaşmışlardır, örneğin makülo-papüler döküntü tanı akış diyagramı soldadır.
Bu standartlaşmış diyagramları günün bilgisayarları leblebi-çekirdek gibi uygulayıp sonuca varabilirler. Bugün uzman sistemler hekimlerden daha yüksek oranda doğru tanı koyabilme kapasitesine sahiptirler ama hekimler bilinçli ya da insiyaki olarak kendi yaşam alanlarını korumaktaırlar. Bu korumacılık nedeni ile bu uygulamalar pek de pratikte kullanılamamaktadırlar.
Kanımızca tanı işleminin geniş ölçüde uzman ve akıllı makinelerle yapılması ve hekimlerin de esas alanlarını sağaltıma yönlendirmeleri doğru olur. Hem geleceğin koşulları bunu ekonomik nedenlerle zorlayacaktır hem de doğru olan budur. İnsan beyni harikalar yaratma becerisine sahiptir, harikalar da tanıda değil sağaltımdadır. Tanıyı bu koşullarda elden bırakmamak olsa olsa günümüz için artık geçersiz maişet derdi ile açıklanabilir. Geleneksel tutumlarını kırarak bu uygulamayı milli bir bütünlük içerisinde ilk gerçekleştirecek olanların uluslar arası alanda daha karlı çıkacaklarına inanıyoruz.
Bu sayfaları kullanan ve hekim olmayan bilinçli vatandaşları-mızın şu şekilde davranmaları doğru olur:
1. Test sonunda önerdiğimiz web sayfalarını seçtikten sonra sol tıklayarak sayfayı ziyaret et seçeneği üzerinden görebi-lirsiniz.
2. Önerilerimiz konuyu anlamanıza yöneliktir, sağaltım işlemini kesinlikle kendi başınıza denemeyiniz, doktorunuzla konuşunuz.
3. Soruların sağ taraflarındaki kaydırılabilir/değiştirilebilir resimler otomatik olarak değişir halde yapılabilirlerdi. Konu ile ilgilenmeniz ve etkin olarak ilgilenmeniz açısından bu değiştirme işlemi size bırakılmıştır. Bu etkinliği yapamayacak ölçüde hasta iseniz bu testlerle vakit geçirmeniz de hatalı olur.
4. Sağ tarafta verdiğimiz kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Eğer İngilizce biliyor iseniz "Online Reference" arama kutusuna yazdığınız sözcüğü görülen kaynaklardan her hangi birinde arattırabilirsiniz. Özellikle "Medical Dictionary" oldukça geniş ölçüde bilgilendiricidir.
KONU İLE İLGİLENENLER BİZE, AŞAĞIDAKİ ADRESİMİZE, E-MAIL GÖNDEREBİLİRLER, YARDIMICI OLMA OLANAKLARIMIZ MEVCUTTUR.
ZİYARETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ; YARARLI OLDUĞUMUZU UMUYORUZ.
BİZE isoger1@hotmail.com HER ZAMAN YAZABİLİRİNİZ.
...
© 2015 , İsmail GERMAN. HER HAKKI SAKLIDIR
PLEASE PREFER GIVING LINK IF THAT SUFFICES

İLİNTİLİ KAYNAKLAR
Medline (İng)
Mayo (İng.)
Harvard M. S. (İng.)
Memorial
Acıbadem
Medical Park
Aile Hekim Bilgisi Sorgulama
Aile Hekimi Değiştirme
Bakanlıktan Sağlık Bilgilendirmesi
İlacım Nerede
İlac Sorgula
Temel Tıp Bilgileri
Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele
Bilgi Sistemleri Gn. Md.

Online Reference
Dictionary, Encyclopedia & more
Word:
Look in: Dictionary & thesaurus
Medical Dictionary
Legal Dictionary
Financial Dictionary
Acronyms
Idioms
Encyclopedia
Wikipedia
Periodicals
Literature
Other languages:
by: